מצא אותנו:
מדריכי אמנויות בקהילה
צור קשר
אני מתעניין בתחום:
מסכים לקבל עדכונים והודעות במייל
שלח
לפרטים נוספים חייגו:
1-800-50-11-50
 
עוד ב: לימודי חוץ

מדריכי אמנויות בקהילה

הכשרת מדריכים בתחומי אמנויות

מסלול דו-שנתי, תעודת הסמכה

עשייה אמנותית על צורותיה השונות והמגוונות הינה ”דחף״ המונע בדרך כלל מתוך רצון עמוק להבעה אישית - אינטימית ומוצאת דרכה במגוון רחב של אופנים. על חשיבות השימוש ביצירה והאמנות לפיתוח יכולות רגשיות, קוגניטיביות, ויזואליות נכתבו מחקרים למכביר ותוכנית ייחודית זו שמה לה למטרה לשכלל בקרב המשתתפים את הידיעה והיכולת שבשימוש באמנות למטרות הדרכה מגוונות ומרתקות ותוך העצמה אישית ואתגר יצירתי מהנה.

מטרות התכנית:
הכשרת מדריכים בתחומי האמנויות השונים אשר יסיימו את המגמה עם כישורים נרחבים באפיקי יצירה ואמנות ויכולות הדרכה מול קהלים שונים ומגוונים. התוכנית בנויה למתן מירב הכלים המעשיים ליישום היכולות הנרכשות באופן עצמאי של כל בוגר/ת הרוצים לקדם את עצמם בהדרכת אמנות.


ימי לימוד:
התוכנית מבוססת על ארבעה סמסטרים המתקיימים ברציפות, למעט חופשות חגים וחופשת קיץ קצרה, במשך יומיים בשבוע: א׳ ו-ג׳. הלימודים מתקיימים בשעות הערב מ-16:00 ועד 21:00 (בכל יום לימודים מתקיימים שני קורסים)

קהל יעד:
שוחרי אמנות ויצירה המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם וכישוריהם תוך כדי רכישת כלים מעשיים לבניית תוכניות לימוד והעברתם במסגרות שונות כמדריכים במתנס״ים, תוכניות קר״ב, עבודה עם נוער בקהילה, קייטנות ואוכלוסיות מגוונות כמו גם הקמת עסק עצמאי בתחומי האמנות והיצירה. * ההתמחות בהדרכה במסגרת קורס הדידקטיקה המסכם בשנה + תאפשר רק לסטודנטים אשר עמדו בכל דרישות הקורסים לאורך התוכנית.

תנאי קבלה: ראיון אישי.

מבנה הלימודים:
התכנית מבוססת על 600 שעות אקדמיות ובנוסף התמחות חיצונית בהיקף של 28 שעות אקדמיות אשר במסגרתה יבנו הסטודנטים סילבוס מפורט וילמדו אותו מול מסגרות חיצוניות ובהנחיה ופיקוח דידיקטי במסגרת התכנית עצמה. תכנית הלימודים: סמסטר א׳: תולדות האמנות והעיצוב, רישום אקדמי א׳ - יסודות, עיצוב בסיסי - יסודות, פיסול א׳ - פלסטלינה/פימו/דאס, מיקס מדיה-טכניקות ושיטות.

סמסטר ב׳: דידקטיקה א׳ - יסודות, צילום, רישום אקדמי א׳, פיסול ב׳ - טכניקות מעורבות.

סמסטר ג׳: דידקטיקה ב׳ - מתקדם, רישום ב׳ - טכניקות בצבע, איור א׳, עיבוד ממוחשב.

סמסטר ד׳: דידקטיקה ג׳ - פרקטיקה וסטאז׳, פיסול ג׳, טכניקות מעורבות, טכניקות הדפס, בין ציור לפיסול - נייר ממוחזר.

פירוט נושאי הלימוד:
יסודות העיצוב - הקורס מקנה לסטודנטים את היסודות של תהליך העיצוב. את משמעותם של מרכיבי היסוד - נקודה, קו, כתם, צורה וצבע, שימושם ומשמעותם והשפעתם על תהליך העברת המסר הויזואלי. אחת ממטרות הקורס, להקנות לסטודנטים מיומנויות עבודה וחשיבה נכונים, משלב קבלת המשימה, דרך תהליך חיפוש הרעיון ועד היצירה המוגמרת, הקניית יסודות אלה יאפשרו לסטודנטים להמשיך בתהליך לימוד מעמיק לקראת התנסות עם משימות עיצוביות ואמנותיות מורכבות.

תולדות העיצוב והאמנות - כדי להיות אמן או מעצב טוב אתה חייב להכיר את השורשים שלך, את העבר. תולדות האמנות והעיצוב הינו תחום עיוני המאפשר לסטודנטים להבין את התהליכים שהתרחשו בהיסטוריה האנושית וכיצד תמורות חברתיות כמו מהפכות ומלחמות השפיעו על מגמות שונות בתחומי העיצוב והאמנות.

צילום - היכרות והתמחות ביסודות השפה והטכנולוגיה של מדיום הצילום על היבטיו השונים, החל משימוש בסיסי בזוית צילום וקומפוזיציה ועד לשימוש מתקדם בצמצם, סגר ומד-אור, המשמשים ליצירת דימויים מורכבים. במהלך הקורס יבחנו תחנות חשובות בהתפתחות הצילום לאורך ההיסטוריה וילמדו טכניקות מגוונות ומתקדמות לשכלול השפה אשר ילוו בעבודת סדנא וטיפול באופני הגשה ותצוגה.

איור א׳- הכרת טכניקות מגוונות שאינן מבוססות מחשב עבור פיתוח שפה אישית מקורית להבעה ויזואלית תוך פיתוח גישה אילוסטרטיבית ועם מגוון כלים כגון: עפרון, עט, פנדה, גזרי נייר, ספריי צבע ועוד.

דידקטיקה - סדרת קורסים אשר מטרתם בניית יכולותיו של הסטודנט לנסח תכניות לימוד בתחומי ההכשרה השונים של המגמה וכן הנחייתם מול קבוצות ייעודיות. במסגרת הקורסים ילמדו הן תכנים תאורטיים בתחומי הפסיכולוגיה וההוראה הפרונטלית וכן יינתנו כלים לבניית סילבוסים מקצועיים כמו גם כלים והדגשים להעברתם מול קהלים שונים.

רישום אקדמי א׳-ג׳ - סדרת קורסים אשר בונים את היכולת האישית בתחומי הרישום והציור משלב הבסיס: קומפוזיציה, פרופורציות, אור-צל, פרספקטיבה ובאמצעות עפרון ופחם ועד ליכולות התמודדות עם ציור גוף האדם ושליטה בטכניקות ציור בצבע.

פיסול א׳ - בפלסטלינה ופימו - במסגרת הקורס ילמדו טכניקות ויינתנו כלים ליצירה פיסולית באמצעים זמינים ופשוטים ותוך דגש על הקניית יסודות וכלים יסודיים לעבודה תלת-ממדית בחומר. מטרת הקורס הינה הקניית יכולת לעבודה עם קהילות מגוונות וללא רקע קודם אשר יגיעו להישגים בעשייה פיסולית פיגורטיבית.

טכניקות הדפס - הכרה ושליטה בטכניקות לגילוף בעץ ולינוליאום כבסיס לעבודות הדפס יצירתיות ובשימוש עם צבעי גואש ליצירת איורים, פורטרטים מסוגננים, נופים ועוד. ההדפסים יבוצעו באמצעות שיטות לחץ מאולתרות ברות יישום בכל סביבה לימודית ללא צורך בכלים מיוחדים.

פיסול ב׳ - בנייר - רכישת כלים לעבודה עם חומרי נייר ממוחזרים תוך עיבודם לכדי חומר אלסטי ויצירת פסלים אשר שמים דגש על ההיבט האקולוגי. כמו כן יילמדו במסגרת הקורס טכניקות לבניית שלד יציב לעבודות בקנה מידה גדול וכן טכניקות צביעה.

פיסול ג׳ - טכניקות מעורבות - קורס מתקדם אשר מטרתו לאפשר לסטודנט לשלב בין טכניקות וחומרים שונים אשר נלמדו במהלך התוכנית לכלל סדנא מורכבת ורבת אמצעים ליצירת עבודות רחבות יריעה כגון קולאז׳ים ותרגומם לציור בטכניקות מעורבות.

עיבוד ממוחשב - שימוש בתכנת עיבוד תמונה ליצירת דימויים מורכבים כהכנה ליצירת אמנותית במדיות השונות וכמדיום עצמאי ליצירת צילומים מטופלים.

בין ציור לפיסול - טכניקות עבודה מתקדמות עם נייר ממוחזר.

תעודה:
למסיימים את המסלול במלואו ינתנו 2 תעודות: תעודת בוגר מסלול אומנות בקהילה ותעודת מדריך מוסמך לאומנות בקהילה של היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ במכללה האקדמית גליל מערבי.

הערה: לסטודנט אשר יבחר לוותר על ההכשרה הדידקטית, יקבל רק את תעודת בוגר מסלול מדריכי אומנות בקהילה.

© 2016 המכללה האקדמית גליל מערבי   |  
  |  
  |