מצא אותנו:
דבר נשיא המכללה
צור קשר
אני מתעניין בתחום:
מסכים לקבל עדכונים והודעות במייל
שלח
לפרטים נוספים חייגו:
1-800-50-11-50
 
עוד ב: אודות

דבר נשיא המכללה

המכללה האקדמית גליל מערבי נוסדה כדי לשרת את אוכלוסיית האזור ולהציע השכלה אקדמית במגוון תחומים של מדעי הרוח, החברה והניהול. המכללה הוכרה כמכללה עצמאית בשנת 2009 ופתחה חוגים חדשים בלימודי שימור מבנים ואתרים, לימודי תיאטרון, לימודי קרימינולוגיה, לימודי סוציולוגיה, חינוך ותכנית רב- תחומית עצמאית. בשנת 2012 נפתח בית הספר לניהול של המכללה המציע לימודי תואר ראשון בכלכלה, בלוגיסטיקה בניהול כולל התמחויות בניהול עסקים קטנים ובינוניים, ניהול אסטרטגי של משאבי אנוש והתמחות בלוגיסטיקה וכן מסלולים דו-חוגיים בכלכלה וניהול ובניהול עם חוגים אחרים.

חוג חדש בניהול לוגיסטיקה ושרשרת אספקה, נבנה והוגש לאישור המועצה להשכלה גבוהה. כמו כן נבנתה תכנית לימודים במנהל ציבורי אשר תשולב כחטיבה שניה בתכנית הרב-תחומית. לצד החוגים הקיימים היום, פועלת המכללה להרחיב את מגוון התכניות לתואר ראשון כמו תכנית במדעי המדינה, ניהול מידע, חשבונאות, ניהול מערכות בריאות ועוד וכן תכניות לתואר שני בתחומים המובילים במכללה כגון חינוך, קרימינולוגיה ומנהל עסקים.

בית הספר לניהול מיועד להכשיר מנהלים לדרגי הביניים בגופים עסקיים, תעשייתיים והשלטון המקומי. בימים אלה נחנך מבנה חדש לבית הספר אשר נתרם על ידי מגבית בריטניה והלימודים בתחומי הניהול והכלכלה החלו בו עם תחילת שנת הלימודים תשע"ה. המבנה כולל כיתות לימוד מאובזרות בציוד החדיש ביותר, אולמות הרצאות לקהלים גדולים וחדרים למרצים, אשר יאפשרו מתן שירות טוב יותר לסטודנטים לצד התמקדות של סגל המרצים במחקר.

החוגים העצמאיים של המכללה מהווים מרכיב חשוב בהבאת השכלה איכותית לתושבי האזור תוך התחשבות בצרכים ובאפשרויות שלהם. מעבר למגוון תחומי הלימוד אותם מציעה המכללה, שמה לה המכללה למטרה להיות מובילה באיכות ההוראה ובשירותי הלמידה לסטודנטים. לשם כך מושקעים מאמצים רבים בקיומה של ספרייה עדכנית וידידותית למשתמש ובמערכת למידה ממוחשבת המקלה על הנגישות לחומר הנלמד ולתכנים הלימודיים. אנו רואים ביחס האישי ובליווי של הסטודנטים מראשית לימודיהם ועד לסיומם תוך התחשבות מרבית בצרכיהם ובהעדפותיהם האישיות משימה מרכזית.

מתוך הכרה בעובדה כי לחלק מהסטודנטים זהו המפגש הראשון עם האקדמיה, עושה המכללה כל שניתן על מנת שמפגש זה יהיה נינוח ותומך. הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, במערכת ייעוץ ענפה ובפיתוח שיטות הוראה מתאימות. המכללה הינה נקודת מפגש תרבותית, בה ניתנת לסטודנטים מכל המגוון האתני, הדתי והעדתי הזדמנות להכיר את הפסיפס החברתי-תרבותי שכה מאפיין את אזור הגליל המערבי באופן בלתי אמצעי ולחוות לימוד וחיי קמפוס משותפים באווירה של סובלנות, נינוחות וכבוד הדדי. מערך המלגות המוצע על ידי המכללה באמצעות דיקן הסטודנטים, מאפשר לסטודנטים מכל הקשת הסוציו-אקונומית ללמוד במכללה. הפעילות הקהילתית לה מחויב כל מקבל מלגה תורמת לשילוב המכללה בקהילה והפיכתה לחלק בלתי נפרד ממנה. המכללה אינה מסתגרת במגדל שן אקדמי ופועלת להיות רלוונטית, מקושרת ומחוברת לסביבה בה היא פועלת.

המכללה מהווה גם אכסניה ללימודי העשרה והשתלמות לתושבי האזור, ורואה בהם נדבך חשוב בקיום החזון של מכללה רלוונטית, המהווה חלק מהקהילה הגלילית, קהילה יוצרת ומתפתחת, קהילה סובלנית ורב גונית, קהילה שנעים לחיות בה.

במהלך השנים האחרונות, הפכה המכללה להיות מכללה אקדמית עצמאית מובילה בגליל המערבי המציעה כבר כיום שמונה חוגים עצמאיים איכותיים בתחומים החשובים לחיי הרוח והכלכלה באזור. בכוונתי להמשיך במגמה זו ולהרחיב את מגוון החוגים הנלמדים במכללה, להעלות את איכות ההוראה ואיכות הסטודנטים ולהפוך את המכללה למקום בו שואפים תושבי האזור ואף סטודנטים מאזורים אחרים בארץ, ללמוד ולהתפתח.


פרופ' דב דביר,
נשיא

 
 
לקריאת מאמרו של פרופ' דב דביר בנושא מיזמים חדשים בישראל- הקשר בין מאפייני המיזם, היזם והתחום בו הם עוסקים והצלחה עסקית, לחצו כאן


 

 

© 2016 המכללה האקדמית גליל מערבי   |  
  |  
  |