מצא אותנו:
דבר ראש בית הספר לניהול: פרופ' יעקב הורניק
צור קשר
אני מתעניין בתחום:
מסכים לקבל עדכונים והודעות במייל
שלח
לפרטים נוספים חייגו:
1-800-50-11-50
 
עוד ב: מתעניינים

דבר ראש בית הספר לניהול: פרופ' יעקב הורניק

בית הספר לניהול ע"ש סר הארי סולומון במכללה האקדמית גליל מערבי הוא בית ספר ייחודי להשכלה גבוהה בתחומי הניהול השונים, המבקש לסלול נתיב חדש בלימודי  הניהול בישראל ולספק חלק מן המענה לבעיות הניהול הפוקדות את התעשייה והמסחר בגליל. בהשראת מוסדות עילית באמריקה ובאירופה מציע ביה"ס מגוון של תכניות לימודים לתואר ראשון (B.A.) בניהול ו/או כלכלה חד-חוגי או דו-חוגי, וניהול לוגיסטיקה במתכונת דו חוגית עם ניהול או כלכלה המיועדים לסטודנטים מרקעים מגוונים.
 
לימודי התואר מתפרשים על פני שלוש שנים וכוללים לימודי ליבה בניהול, המעניקים לסטודנט היכרות מקיפה עם תחומי הניהול השונים, לצד נושאים חיוניים שונים – מקבלת החלטות עד להתנסות ניהולית מעשית. במקביל ללימודי הליבה יכולים הסטודנטים לבחור בין התמחויות שונות שחלקן המוצעות רק ע"י ביה"ס לניהול: התמחות בניהול עסקים קטנים ובינוניים (כולל משפחתיים), התמחות בניהול אסטרטגי של המשאב האנושי, התמחות בניהול מערכות לוגיסטיות. בשנים הבאות צפויים להתווסף חוגים חדשים: חוג לחשבונאות חוג לניהול מערכות בריאות, וכן התמחויות חדשות כגון: ניהול נדל"ן, ניהול מוסדות תרבות, ועוד. מימד מרכזי של התואר, הם הכלים המעשיים שהוא מעניק ללומד אותו: יזמות על גווניה השונים, שיווק ברמות השונות, הבנה עסקית כוללת, ניהול חשבונאי ודו"חות פיננסיים, גיבוש אסטרטגיות שונות וכד'.
 
ביה"ס לניהול מושתת על האמונה כי מתפקידה של ההשכלה הגבוהה בניהול לסייע לצעירים לטפח, לצד סגולותיהם האינטלקטואליות, גם את אישיותם ואת מחויבותם לתרום לרווחתם האישית והחברתית. בכל רחבי העולם המערבי, הולכת וצוברת תאוצה ההכרה כי גולת הכותרת של ההשכלה הגבוהה בניהול, מושתת על היכולת להצמיח מנהיגים ומנהלים רחבי אופקים, הבקיאים בתחומי הניהול השונים כגון: מימון, חשבונאות, שיווק, ניהול משאבי אנוש, מערכות מידע והמתמחים בנושאים הקרובים ללבם. מרגע שיפקדו את ספסל הלימודים בבית הספר לניהול יחברו הסטודנטים לסגל מובחר ויצאו להרפתקה אינטלקטואלית – תכנית לימודים ברוחם של המוסדות המובילים בעולם, והמותאמת לנסיבות המיוחדות של ישראל בכלל והגליל בפרט. במהלך הלימודים לתואר, תפגשו סטודנטים רבים, אשר הגיעו  מעמדות ניהוליות בארגונים רבים ובתחומים שונים במשק. הקשרים האישיים והחבריות שיוצרו במהלך הלימודים, מסייעים ליצור נטוורקינג אינטימי ומיוחד היוצר גם קשרים עסקיים.
 
יש לציין כי אנשי הסגל שלנו למדו, לימדו ומילאו תפקידים בכירים  במחלקות ובמוסדות ההשכלה הגבוהה המכובדים בישראל; לי עצמי קריירה בת 35 שנה כפרופסור לניהול בפקולטה לניהול ע"ש רקנאטי, באוניברסיטת תל אביב וכן במספר אוניברסיטאות מובילות בארה"ב. אנו מתייחסים   לכל סטודנט כאל יחיד, ולכל יחיד כאל אדם שלם שיכול להגיע לדרגות ניהול בכירות. המשימה שקיבלנו על עצמנו היא להעניק השכלה ניהולית עדכנית ורחבה. השכלה החובקת תחומים רבים וחוצה דיסציפלינות רבות. אנו מגשימים זאת בעזרת מערך אנושי קטן ואינטימי, שבו אין דבר העולה בחשיבותו על המפגש בין מרצה לסטודנט ועל מערכת היחסים הנרקמת בין סטודנטים כישרוניים ונלהבים המבקשים ללמוד זה מזה. תואר בניהול, על המסלולים השונים שבו, מהווה זריקת תמריץ רצינית ברמה האישית והמקצועית, הוא פורש בפני הסטודנט אפשרויות ותחומי עיסוק חדשים ואף יכול להמריץ את תחום העיסוק הקיים ולהעשיר אותו.
 
ישראל היא ארץ המתגמלת בעין יפה את הבוחרים באתגר, את אלה הפורצים דרך באזורי הספר במדינה ובחדשנות. במכללה האקדמית גליל מערבי קיימים דברים רבים שטרם נראו כמותם בישראל. המכללה כבר מעוררת עניין רב במחוזות הגליל, ואמות המידה הגבוהות שאנו מחויבים  להן תורמות למוניטין של המכללה.
ודבר אחרון,  המכללה מסתייעת בחברים ובתומכים מכל העולם על מנת להבטיח שכל סטודנט העומד בתנאי הקבלה שלנו יוכל להקדיש עצמו ללימודים ללא סייג. מענקים ומלגות נדיבים מסירים מעל כתפי הסטודנטים שלנו את ההכרח לחלק את זמנם בין עבודה ללימודים; אחרי ככלות הכל, השכלה היא חוויה כוללת בהיקף של משרה מלאה כרוכה בה מחויבות הדדית – מחויבות מצדנו לתת את מרב המשאבים ומחויבות מצד הסטודנטים לגייס לטובת העניין את מלוא כוחם ומרצם. אני מזמין אתכם לבחון לעומק את מה שביה"ס לניהול ע"ש הארי סולומון מביא עמו: תכנית לימודים מיוחדת במינה, מרצים המסורים להוראה, וקהילת לומדים אינטימית השוכנת בבניין המפואר ע"ש משפחת קיי. 
 
אני מעודד אתכם לעיין באתר האינטרנט של המכללה wgalil.ac.il, ללמוד על תכנית הלימודים, לקרוא על אנשי הסגל ולבקר בביה"ס לניהול, בבניין קיי. ומעל לכל, אני מעודד אתכם לשאול אותנו שאלות. לשם כך ניתן לפנות ליועצים ואלי באימייל Hornik@wgalil.ac.il
 
אם אתם מחפשים חוויה אחרת, אם אתם פורחים בסביבה מאתגרת, אם אתם רוצים להשפיע— ביה"ס לניהול ע"ש הארי סולומון הוא המקום המתאים לכם.
 
פרופסור יעקב הורניק
סגן נשיא המכללה,  וראש
ביה"ס לניהול ע"ש סר הארי סולומון
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 2016 המכללה האקדמית גליל מערבי   |  
  |  
  |